Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Etno-Praga: Gurzuf w Warszawie
2010-04-29

Dziś inauguracja całorocznej imprezy muzyczno-kulturowej "Etno-Praga". Na początek: Białoruś. Kuchnia wschodnia, aukcja rzeczy z Białorusi, białoruskie afterparty oraz: 


Gurzuf to białoruski duet założony w 2005 roku. Od początku tworzą go Egor Zabelov i Artem Zalesskiy. Pierwszy z nich jest wirtuozem akordeonu guzikowego, drugi natomiast znakomitym perkusistą, dbającym o rytm i puls zespołu. Twórczość grupy to niezwykle oryginalna i wybuchowa mieszanka muzyki klasycznej, jazzu, wschodniego folku a nawet punk rocka i hip hopu. Krytycy muzyczni opisują ich jako skrzyżowanie King Crimson z Philipem Glassem, a wszystko to „podlane” dodatkowo niesamowitym brzmieniem akordeonu.


Zespół ma na koncie album „Non existent cinema”, muzykę do spektakli „Moby Dick” dla Teatru w Magdeburgu i „Podróży Guliwera” dla Teatru Lalek w Opolu oraz ogromną liczbę koncertów w całej Europie.


W Polsce Gurzuf koncertował m. in. na festiwalu Wrocław Podwodny, Slot Art Festiwal, imprezie z okazji 60-lecia uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela w warszawskim CDQ czy podczas lubelskiego CT Jazz Festiwal.


W zgodnej opinii krytyków, Gurzuf to dziś jeden z najlepszych zespołów zza wschodniej granicy, a co ważniejsze, panowie z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.


29. 04. 2010 – czwartek - godz. 19.00


Sen Pszczoły ul. Inżynierska 3, Warszawa


wstęp wolny


Organizator : Tu Praga Dom Kultury, Stowarzyszenie Sztuk Wyższych


Więcej na: DKPraga

mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100