Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Karpaty Magiczne i Iva Bittova na Święcie Herbaty
2010-05-07

Druga edycja festiwalu “Święto Herbaty” odbędzie się w dniach 16-17 lipca 2010 na terenie Wzgórza Zamkowego w Cieszynie.

Festiwal „Święto Herbaty” organizowany przez stowarzyszenie Instytut Herbaty (Čajový institut, o.s.) jest wydarzeniem szczególnym. Poza tym, że jest jedną z niewielu imprez na terenie Polski i Czech, na których nie podaje się i nie spożywa alkoholu, oferuje także różnorodny program oraz możliwość zapoznania się z kulturami wielu krajów i narodów. Znaczną część festiwalu tworzy konferencja poświęcona herbacie, skierowana do właścicieli herbaciarni i handlarzy herbatą.

Dla szerokiej publiczności przygotowane zostaną wykłady, spotkania z podróżnikami, koncerty i przedstawienia teatralne. Festiwal wzbogacą projekcje filmowe poświęcone kulturze herbaty i zwyczajom z nią związanym.

Festiwal „Święto Herbaty” jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Już po raz drugi będziemy współpracować ze stowarzyszeniem Potala, które realizuje szereg projektów humanitarnych.

Festiwal jest całkowicie charytatywny, cały sztab organizacyjny zrezygnował ze swoich honorariów – wszystkie dochody z festiwalu zostaną przekazane na projekt budowy kliniki medycznej w Dolpo, jednym z najbardziej izolowanych zakątków Nepalu.

W tym roku swój udział w naszym festiwalu zapowiedzieli: światowej sławy awangardowa skrzypaczka, wokalistka i kompozytorka Iva Bittova, projekt muzyczny Karpaty Magiczne, czeski muzykolog i multiinstrumentalista Vlastislav Matoušek oraz jedyny zawodowy tablista w Polsce Jan Kubek .


Święto Herbaty
16.-17.7.2010 Wzgórze Zamkowe, Cieszyn


Więcej informacji na stronie: www.swietoherbaty.pl

mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100