Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Pokaz mody inspirowanej folklorem
2008-09-18
Szykuje się nietypowy pokaz mody i to w nietypowej scenerii. Za tydzień, w sobotę, 27 września, w Muzycznej Owczarni w podhalańskich Jaworkach zaprezentowane zostaną najlepsze kolekcje mody inspirowane góralszczyzną. Autorami projektów są znani i cenieni w środowisku artystycznym Podhala projektanci. Zaprezentowanao zostanie między innymi kolekcja "Kierpcem w Chicago".

Na wybiegu w Jaworkach zobaczymy projekty Andrzeja Siekierki z Suchego, Elżbiety Krzemińskiej-Owczarz z Zakopanego i Jana Trebuni-Tutki z Bańskiej Niżnej. Autorzy projektów, którzy zapewnili, że pojawią się w Owczarni, a także, że omówią szczegóły i zaprezentują kuluary powstawania swoich dzieł.

Przygotowane - arcyciekawe kolekcje - zaprezentują profesjonalne modelki z terenu południowej Polski. Wśród nich pojawią się między innymi Julia Iwaszko z Nowego Targu, miss Podhala z 2006 roku, czy Urszula Nowak z Gliczarowa Dolnego. Na wybiegu nie zabraknie także Karoliny Mikowskiej z Ludźmierza, która została tegoroczną Miss Polonia Podhala i I Wicemiss Małopolski. Całości pokazu dopełni muzyka formacji Aviaccord. Grupa prezentuje własne aranżacje tematów etnicznych oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Jest to muzyka obrazu i nastrojów.

Kompozycje zaczerpnięto ze źródeł etnicznych Polski i Bałkanów, a cała twórczość zrodzona została z wewnętrznej potrzeby tworzenia. Grupa Aviaccord wystąpi w składzie: Leszek Wiśniowski, Tomasz Drabina, Gertruda Szymańska i Michał Błaszak.

Całe to wydarzenie w Muzycznej Owczarni przygotowuje Podhalańska Agencja Reklamowo - Artystyczna "Para".
Za: Piotr Malinowski, Gazeta Krakowska

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100