Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

VI edycja Parady Kultur Pogranicza
2010-06-24

W najbliższą niedzielę 27 czerwca Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej zapraszają na VI edycję Parady Kultur Pogranicza. Na estradzie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej wystąpią m. in. Kapela ŁUŻNIOKI z Łużnej, Kapela PRZEPIÓRECZKA z Dydni. Początek o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Podczas imprezy odbędzie się ponadto uroczyste zakończenie II Małopolskiego Konkursu Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY, który miał miejsce w Łużnej w dniach 24-25 kwietnia 2010 r. W trakcie koncertów nastąpi oficjalne odczytanie wyników konkursu, wręczenie dyplomów oraz upominków.

W dalszej części programu wystąpią laureaci konkursu: Zespół im. Bartusia Obrochty z Zakopanego, Zespół Regionalny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca, Zespół Regionalny DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju oraz Zespół Regionalny LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej.

Oprócz tego odbędą się pokazy, prezentacje i wystawy: snycerstwa, malarstwa olejnego, malarstwa - pastele akwarela, rzeźby sakralnej, biżuterii etnicznej, wyrobu koronki klockowej, wyrobów ze zboża orkiszowego, wozu maziarskiego, wypalania dziegciu oraz degustacje potraw regionalnych.
 

mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100