Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Nowa kolekcja GOSHICO
2010-07-30

Folk niezmiennie gości na pokazach najznakomitszych kreatorów mody. Ludowe retrospektywy, tradycyjne wzory, odnalezione skarby wzornictwa artystycznego – to tendencje współczesnego designu na całym świecie. Wpisując się w ten nurt projektantki marki GOSHICO, prezentują swoją najnowszą kolekcję inspirowaną odświeżonymi i zmodernizowanymi wzorami ludowymi.


Kolekcja NEW FOLK odważnie korzysta z ludowych inspiracji, w jej najnowszej odsłonie odnajdziemy delikatne i kwiatowe wzory łowickie, a także wciąż pobrzmiewające echa romantycznych łowickich wycinanek. Takie połączenie najciekawszych folkowych motywów i nowoczesnych form to niepowtarzalny styl toreb GOSHICO.

Torby GOSHICO tworzone są z myślą o nowoczesnej i wymagającej kobiecie. Wykonane z najwyższej jakości materiałów łączą funkcjonalność z najnowszymi trendami w modzie. Mięsisty filc – najmodniejszy obecnie materiał na rynku nadaje wyrobom wytrzymałość i nowoczesny, surowy, wręcz przemysłowy charakter. Unikalne wzory, kunsztowne hafty i precyzja wykonania składają się na oryginalność i ekskluzywny charakter torby GOSHICO. Miłośniczki luksusu ucieszy wyścielone szlachetną satyną wnętrze, zaś codziennego trudu poszukiwania kluczy i telefonu komórkowego zaoszczędzą wszyte w środku praktyczne kieszonki. W najbliższym czasie projektantki planują również wyjątkową jesienno-zimową kolekcję ze specjalnie sprowadzanych i wyselekcjonowanych skór i futer. Dzięki tak oryginalnym połączeniom motywów i materiałów, torby GOSHICO są, jak mówią same artystki, formą zaznaczenia własnej specyfiki „bycia w świecie”, pozwalają podkreślić własną indywidualność i prestiż. Wyroby GOSHICO zachwycają nie tylko rodzime gusta, ale również oczarowały znawców sztuki użytkowej na całym świecie. W sierpniu tego roku prace GOSHICO można było oglądać na prestiżowej wystawie „Polskie wycinanki” w pięciu miastach Japonii.

Torby dostępne są w różnych rozmiarach i formach: od maleńkich „bombonierek”, idealnych na wieczorowe okazje, po obszerne torby podróżne. W swojej kolekcji GOSHICO proponuje również torby na laptopy, portmonetki i etui na komórkę. Koszt małej torebki i portfela to ok. 150 zł, duże torby w zależności od modelu plasują się w przedziale 220 – 280 zł.

Modele do zobaczenia na stronie Goshico

KOLEKCJA GOSHICO:

NEW FOLK – to kilkanaście modeli toreb zdobionych przepięknymi haftami opartymi na tradycyjnych polskich wzorach ludowych. Inspiracją dla powstania tej kolekcji były między innymi łowickie wycinanki. W kolekcji dostępne są duże kosze i kufry z drewnianą rączką, małe torebeczki wieczorowe, torby na laptopa i portfele. Dla minimalistek również wersja biało-czarna i czarno-czerwona.

Nowość. KASZUBY FOLK – nowe spojrzenie na New Folk. Tym razem projektantki trafiły na Kaszuby, przywiozły stamtąd lekkie, kwiatowe i bardzo kobiece wzory.

Nowość. LUDOWE KOTY – kwiatowe i zwierzęce wzory wprost z polskiego podwórka wskoczyły na najnowszy projekt GOSHICO. Oryginalne, przekorne i odważne, dostępne w twardej i miękkiej oprawie.

***

Markę GOSHICO tworzą dwie siostry: Aga i Małgo. Małgo to artystyczna dusza, z wykształcenia plastyk charakteryzator. Od najmłodszych lat zainteresowana upiększaniem świata i kobiet… Jest również autorką biżuterii GOSHICO. Swoje zdolności wykorzystuje na co dzień. Może pochwalić się bogatym doświadczeniem. Uczestniczyła zarówno w projektach niszowych jak i typowo komercyjnych (reklama, sesje fotograficzne, kino, teatr). Ciągle doskonali swój warsztat, nie gubiąc przy tym własnej tożsamości. To świadoma artystka, która czasami zapomina o bardziej przyziemnych rzeczach…i tu wkracza Aga. Łączy je nie tylko krew, ale prawdziwa więź emocjonalna. Ich przyjaźń świetnie można opisać słowami Todd’a Ruthmana: ”Podobieństwa czynią przyjaźń radosną, różnice ciekawszą”. Aga to młoda, energiczna, współczesna mama. Studiowała ekonomię, ale to dopiero Grzesio i Franio postarali się, aby mama opanowała trudną sztukę zarządzania czasem do perfekcji i odkryła w pełni swój potencjał. Obie siostry zajmują się projektowaniem toreb. Małgo dba o stronę artystyczną, a Aga o funkcjonalność i jakość, aby każdy szczegół był dopracowany, tak żeby w rezultacie w Wasze ręce trafiały rzeczy piękne, ekskluzywne, ale i użyteczne.

Za: webwweb

PR otwarty

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100