Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Karpackie klimaty w Krośnie
2010-08-10

Wśród wielu wydarzeń składających się na trzydniowe święto (27 – 29 sierpnia 2010) kultury karpackiej w Krośnie, jakim są KARPACKIE KLIMATY, każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Podkarpackie smaki, w tym smak tradycyjnego chleba, węgierskie wino, rękodzieło artystyczne, porywające dźwięki muzyki i żywiołowe tańce, i wiele innych atrakcji.

Prezentacjom artystów i regionalnych twórców towarzyszyć będzie Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa, podczas, którego będzie można degustować kilkanaście gatunków węgrzyna pochodzących ze słonecznych regionów Węgier i słuchać opowieści o karpackim trunku.

Krosno od lat słynie z wyrobów szklarskich, ta gałąź przemysłu ma tutaj długą i bogatą tradycję. Żeby przybliżyć ją bardziej nie tylko turystom, ale i mieszkańcom dwa lata temu sprowadzono z Francji przenośny piec hutniczy, ważący blisko 700 kilogramów. Niepowtarzalny pokaz wytopu szkła w centrum zabytkowego rynku stał się jedną z największych atrakcji tej wielokulturowej imprezy. W ostatni weekend sierpnia piękny dziedziniec Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Kazimierza Wielkiego zamieni się w „Szklany dziedziniec”, gdzie każdy będzie mógł, choć na chwilę stać się „artystą szkła”. Na ekspozycjach przygotowanych przez lokalne huty i pracownie artystyczne znajdą się małe arcydzieła sztuki szklarskiej, które będzie można podziwiać, ale także kupować. Dla publiczności odbywać się pokazy wytopu, grawerowania i formowania szkła. Udowodnimy, że najpiękniejsze szkło pochodzi z Krosna.

mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100