Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Powsińskie Dożynki
2010-08-10

Tradycja obchodów święta dożynkowego w Powsinie sięga przedwojnia i ożyła dzięki pracowni etnograficznej "Powsinianie", która powstała w wyniku zaangażowania mieszkańców warszawskiego Powsina w rozwój Domu Pracy Twórczej - niegdyś plebanię przeznaczoną do rozbiórki.


Przygotowania do dożynek rozpoczynają się zwykle już pod koniec sierpnia. W Domu Pracy Twórczej, filii Centrum Kultury Wilanów w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3 odbywają się warsztaty związane tematycznie z obrzędem dziękczynienia za plony np. plecienie wieńców dożynkowych, przyrządzanie specjałów jadła chłopskiego. Kulminacją warsztatów są oczywiście Powsińskie Dożynki, które w tym roku przypadają na ostatnią niedzielę sierpnia (29.08). Podczas pięciu edycji przez scenę dożynkową przewinęło się kilkanaście zespołów folklorystycznych z różnych regionów Polski, Ukrainy, Rosji oraz Białorusi.


Gwiazdą tegorocznej edycji dożynek będzie Kapela ze wsi Warszawa która występować będzie na scenie od godz 16:30 w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowa 3. Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny.

mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100