Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Powrót Etnicznych Inspiracji
2010-11-24

Warszawski festiwal "Etniczne inspiracje", powraca po rocznej przerwie.
Dom Kultury Rakowiec, ul. Wiślicka 8, wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!W tegorocznej edycji nie zabraknie i u nas odwołań do naszego genialnego kompozytora Fryderyka Chopina, który z wielkim powodzeniem czerpał inspiracje z polskiej ludowej tradycji muzycznej.


25 XI w koncercie inauguracyjnym p.t." Z Chopinem w tle" wystąpią zespoły: Lason Ensemble, Wołosi I Lasoniowie oraz Sarakina ze specjalnymi programami przygotowanymi na ten rok. (Jak dobra to jakość, wypowiedzieli się zgodnie jurorzy oraz publiczność prestiżowego XIII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja". I właśnie polskim zespołom i wykonawcom oddajemy we władanie tegoroczną edycję festiwalu. Na scenie Domu Kultury „Rakowiec” zagrają też: w piątek 26.XI.uhonorowana wielokrotnie Czeremszyna z Podlasia i powstałe w Brusach na Kaszubach Bubliczki. Na zakończenie w sobotni wieczór  27.XI. zapraszamy na program autorski, inspirowany folklorem Wielkopolski, który zaprezentuje zespół Rajlender. A atrakcji tego wieczoru dopełni z pochodzący z pogranicza Małopolski i świętokrzyskiego zespół Hambawenah z pieśniami tzw.„wodnych wędrowców”. Prezentowane przez Hambawenah pieśni m.in. flisaków łączą w sobie piękno tradycji ludowych pochodzące z przeróżnych zakątków Polski.


Imprezy towarzyszące festiwalowi: to warsztaty śpiewu prowadzone przez Julię Dosznę
i Paulinę Palusińską .Zapraszamy do odbycia z nami rozlicznych podróży. Do Bukaresztu
w swej opowieści o muzyce, która zrodziła się na przedmieściach rumuńskiej stolicy zabierze nas DJ Vilcinescu. Za sprawą pasjonatów fotografii i podróży Beaty Nowak I Cypriana Pawlaczyka wybierzemy się w kierunku imperium Chyngis-Chana .


Więcej Szczegółów na stronie festiwalowej: http://www.etniczneinspiracje.art.pl

Wilczyn/ mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100