Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Mythology by Karl Lagerfeld
2010-12-02

Pod tytułem "Mitologia" ukazał się kalendarz Pirelli na rok 2011. Autorem zdjęć do 38. edycji prestiżowego wydawnictwa jest Karl Lagerfeld - jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Wśród 15 modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.

30 listopada w Moskwie została zaprezentowana 38. edycja kalendarza Pirelli. Autorem zdjęć do wydawnictwa jest Karl Lagerfeld. W swoim paryskim studio artysta stworzył obrazy, które są odzwierciedleniem jednej z jego największej pasji, jaką jest mitologia Greków i Rzymian. Prestiżowe wydawnictwo przenosi nas do czasów klasycznej cywilizacji.

Najnowszy kalendarz zawiera 36 czarno-białych zdjęć, które przedstawiają 24 różne tematy, wśród których znajdują się bogowie i bohaterowie. Z pomocą aktorów i modeli fotograf wskrzesza dawnych bohaterów, prezentując nam ponadczasowe piękno. Oprócz 15 modelek i 5 modeli w kalendarzu pojawia się także amerykańska aktorka Julianne Moore. Wśród modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.

W poprzednich latach autorami zdjęć do słynnego dziś kalendarza byli m.in.: Richard Avedon (1995, 1997), Annie Leibovitz (2000), Peter Lindbergh (1996, 2002) i Terry Richardson (2010).


Karl Lagerfeld, urodzony w 1938 roku, jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Jest niezależnym twórcą, współpracującym z wieloma ekskluzywnymi markami, m.in. Chloe, Fendi, H&M i Chanel. Od 1983 roku kieruje domem mody Chanel.


Za: Fotopolis (zob. zdjęcia)

Marcin Grabowiecki

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100