Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Dzień Kultury Słowiańskiej
2011-05-11

Chcesz usłyszeć, jak brzmi "Pan Tadeusz" w języku czeskim, słowackim lub serbskim? A może nie słyszałeś jeszcze tego dzieła po kaszubsku? Nic straconego - w wejherowskim parku już w czwartek, 12 maja, podczas Dnia Kultury Słowiańskiej, "Pana Tadeusza" w swoich ojczystych językach będą czytali goście z Czech, Słowacji i Serbii.

- Też jestem ciekawa, jak to będzie brzmiało - przyznaje Danuta Balcerowicz, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. - Tak na wszelki wypadek, gdyby utwór w obcym języku wzbudzał w nas lekkie rozbawienie, wybraliśmy fragmenty mniej poważne.

Spotkanie uświetni także wejherowski teatr amatorski Prawie Lucki, który zaprezentuje sceny z "Pana Tadeusza". Wystąpią również Weronika Korthals i Kaszubskie Duo Artystyczne "We dwa konie", zespół Luzińskie Dzwoneczki i nawet dwa zespoły z Kaliningradu. Początek imprezy o godz. 17 w czwartek w parku miejskim, wstęp wolny.

Całość jest częścią projektu "Na południe", realizowanego przez wejherowską bibliotekę w celu przybliżenia mieszkańcom kultury południowych Słowian, dofinansowanego z Funduszu Wyszehradzkiego.

Za: Dziennik Bałtycki

Joanna Kielas

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100