Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Drużyna Grodu Trzygłowa dla The History Channel
2008-10-06
W średniowiecznym skansenie ekipa filmowa amerykańskiej stacji telewizyjnej The History Channel kręci jeden z odcinków serii filmów o wojownikach.

Serial będzie można obejrzeć w lutym przyszłego roku. Pilotowy odcinek o Szkotach pokazano w kwietniu 2008 roku. Kilka miesięcy później można było go obejrzeć w Polsce na Discovery. Cieszył się dużą popularnością i postanowiono kontynuować produkcję. W poszczególnych odcinkach pojawią się wojownicy z Afryki, samurajowie z Japonii, rycerze z Malty. Jednak pierwszy odcinek będzie o wikingach, którzy żyli na wolińskiej ziemi ponad tysiąc lat temu.

Podczas kręcenia filmu w wolińskim skansenie wystąpiła drużyna Grodu Trzygłowa ze Szczecina.

- Kręcone są zdjęcia obrzędów przyjmowania nowych członków - mówi Igor Górewicz, wojewoda drużyny Grodu Trzygłowa. - A wieczorem nocne sceny z przygotowań wojowników do walki.

Wojciech Celiński, wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów i kierownik skansenu w Wolinie cieszy się, że Amerykanie wybrali właśnie nasze miasto. - Nasz skansen stale się rozrasta, rozwija. Dzięki temu żyje już nie tylko podczas wakacyjnego festiwalu wikingów, ale przez cały rok - mówi. - A film będzie doskonałą jego reklamą.

Oprócz zdjęć w Wolinie kręcono też sceny na jeziorze Dąbie w Szczecinie oraz w Norwegii.
Za: RAD, Głos Pomorza

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100