Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Wystawa "Pogaństwo"
2011-05-17

Wystawa "Pogaństwo" autorstwa Piotra Syposza w  Domu Carla i Gerharta Hauptmannów.

Piotr Syposz spogląda na mitologię i sztukę przedchrześcijańską okiem współczesnego człowieka, zafascynowanego dawnymi postaciami, bóstwami i symbolami, które przez nową wiarę nie zostały wykorzenione lecz zaadaptowane. Nadano im często nowe nazwy,  zostawiając przy tym ich głęboko ukryty sens.

Na wystawie zobaczymy eksponaty  inspirowane przedchrześcijańskimi wierzeniami, będące impresją na temat kolebki europejskiej kultury.

Róg obfitości,  zielone bóstwo, alegoria, demon w misce fasoli czy drzewo przodków to tylko niektóre z pieczołowicie wykonanych przez autora eksponatów, wywołujących głęboko ukryte skojarzenia. Warto odwiedzić wystawę i udać się w podróż przez tysiąclecia.


Piotr Syposz ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka we wsi Kopaniec gdzie od roku 2003 prowadzi galerię „Wysoki Kamień”. Tu stale prezentuje swoje prace. Realizuje obiekty z drewna, metalu i kamienia. Działa w „Grupie Artystycznej Kopaniec”. Zajmuje się również rekonstrukcją średniowiecznych instrumentów muzycznych. Jest trubadurem grupy „Cornu Cervi”. Prezentował swoje prace w kraju i zagranicą.

Data: Z niedziela, 01 maj 2011
Do niedziela, 29 maj 2011
Każdego dnia

Miejsce: Domu Carla i Gerharta Hauptmannów - Muzeum Karkonoskie

Za: Szklarska Poręba

SP

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100