Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Słowiańska Kupalnocka - Podwórkowa Sobótka
2011-06-13

Dom Kultury Praga i Grupa Studnia O. zapraszają dzieci i dorosłych 19 czerwca (niedziela), godz. 1200 Słowiańska Kupalnocka – Podwórkowa Sobótka z cyklu: „Leniwe niedziele. Podwórkowy jarmark zabaw i opowieści”.

„Dzień Kupały - najdłuższy w roku, noc Kupały - najkrótsza, były jednym ciągiem wesela, śpiewu, skoków i obrzędów.” Zapraszamy więc do radosnego świętowania na praskim podwórku. Będziemy łączyć ogień z wodą - zanurzając dłonie w metalowej wannie, podpalając wiecheć wonnych ziół. Posłuchamy opowieści o Mądrej, co ziołami uzdrawiała, o sobótkowych dziwożonach i o kwiecie paproci, w bylicę przemienionym… Zaśpiewamy wspólnie ukraińskie i białoruskie pieśni kupalne, prowadzone przez członkinie zespołu Werchowyna. W tanecznym korowodzie zanurzymy się w piwniczną ciemność, by potem znów wynurzyć się na zalane światłem podwórko.

Gdzie: ul. Inżynierska 3 (Sen Pszczoły)
Wstęp wolny Wydarzenie realizowane przez Grupę „Studnia O.” we współpracy z Domem Kultury Praga, wspierane przez Miasto Stołeczne Warszawę Dzielnicę Praga Północ.

Więcej na stronie: Studnia

mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100