Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Konkursy

Rodzima kolęda - koniec nadsyłania prac już 21 września
2011-08-16

Już niebawem zakończenie konkursu na słowa rodzimej kolędy. Konkurs adresowany jest do każdego, komu szczególnie bliska jest rodzima, słowiańska tradycja.


Zgłaszane słowa kolędy mogą być ułożone do powszechnie znanych, już istniejących melodii kolęd lub do melodii własnej autora słów kolędy. Powyższe nie jest jednak wymogiem koniecznym - udział w konkursie w pełni gwarantuje przesłanie samych autorskich słów kolędy (bez wskazania jakiejkolwiek melodii).


  


Tym samym słowa kolędy mogą być całkowicie nową twórczością autorską lub stanowić swego rodzaju renowację powszechnie już istniejących kolęd (nie naruszających jednak chroniących ich praw, o ile takowe nadal posiadają - w przypadku wielu starszych kolęd ludowych prawa te wygasły lub istnieją w stosunkowo ograniczonej formie). Proponujemy więc popuścić wodzę fantazji, uchwycić wenę i dobrać kilka rymów, i zachęcamy do pisania poki jeszcze czas...


Motywy nadsyłanych prac koniecznie nawiązywać muszą do słowiańskich, rodzimych (przedchrześcijańskich), tradycji świątecznych lub noworocznych.


Więcej na stronie regulaminu konkursu...

Konkurs

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100