Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Zagranica

Druid domaga się zwrotu prochów ze Stonehenge
2011-08-24

Brytyjski druid chce,by archeologowie ponownie zakopali w Stonehenge szczątki 40 osób, które prawdopobnie spoczywały tam przez 5 tys. lat.

W Londynie rozegrała się wczoraj batalia sądowa o zwrot ludzkich prochów odkrytych przez archeologów w prehistorycznym pochówku na południu Anglii. Druid nazywający siebie King Arthur Pendragon, wystąpił w sądzie w białych szatach z amuletami i symbolami roślinnymi, sam broniąc swego wniosku.

Dotyczył on zwrotu prochów ponad 40 zmarłych sprzed 5 tysięcy lat, odkrytych przez archeologów na terenie legendarnego neolitycznego kręgu kamiennego w Stonehenge. Brytyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości wydało zezwolenie naukowcom na zatrzymanie ich do 2015 roku w celu przeprowadzenia badań, ale Król Artur Pendragon powiedział dziennikarzom: "Władze zmówiły się za kulisami, aby uniemożliwić pogrzebanie tych szczątków z powrotem w Stonehenge. My uważamy, że skoro ich tam pogrzebano, to powinni tam spoczywać. To nie jest żądanie druidów, czy pogan, tylko kwestia zwykłej przyzwoitości."

King Arthur Pendragon, który podpisał się na dokumentach sądowych Arthur Rex, dodał, że wie, iż już zapadła decyzja o przekazaniu tych prochów muzeum w Salisbury i że władze nie mają zamiaru pochować ich tam, gdzie spoczywały przez 5 tysięcy lat.

Za:

IAR

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100