Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Zagranica

Rosjanie wciąż boją się czarów
2011-09-03

Rosjanie obawiają się sił nadprzyrodzonych. Ponad połowa naszych wschodnich sąsiadów (53 proc.) wierzy, że może stać się ofiarą „rzucania uroku” poprzez „złe spojrzenie”. Sondaż o rosyjskich przekonaniach przeprowadził najstarszy portal pracy na tamtejszym rynku – joblist.ru.

Co czwarta spośród 3 tys. osób objętych sondażem jest przekonana, że stała się ofiarą kogoś, kto w pracy „rzucił na nią urok”. Rzekome ofiary „złego spojrzenia” zapewniają, że ściągnęło na nie choroby, konflikty z kolegami (30 proc.) w miejscu zatrudnienia, a nawet spowodowało utratę posady (10 proc).

Większość Rosjan jest pewna, że „złe spojrzenie” ściągnął na nie fakt, iż odnosiły sukcesy w pracy. 22 proc. twierdzi, że budzą zazdrość swym wyglądem i powodzeniem w stosunkach z płcią przeciwną.

Czwarta część uczestników sondażu przyznaje, że nie wie, w jaki sposób rzucono na nie „urok”. 43 proc. pamięta, że ktoś „źle się do nich odezwał”, a 40 proc. mówi, iż „źle o nich pomyślał”. Wreszcie 8 proc. uczestników sondażu jest przekonanych o byciu ofiarą „czarów” lub, że „wsypano im coś do napoju”.

Za: TVP

pl, kf

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100