Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

7-13 maja: Wszystkie Mazurki Świata
2012-05-07

Rusza czwarty festiwal Wszystkie Mazurki Świata - od 7 do 13 maja będziemy grać, śpiewać, tańczyć i... słuchać. Będzie polska muzyka tradycyjna w wykonaniu świetnych kapel wiejskich z Opoczyńskiego, Rzeszowskiego, Lubelskiego.


http://www.festivalmazurki.pl/images/banners/logo-wms.gif


Będą gwiazdy - w koncercie "KUJAWY" starodawne pieśni skomentuje na trąbce Tomasz Stańko, zaś mazurki Fryderyka Chopina i Romana Maciejewskiego zagra Janusz Olejniczak. Przybędą goście z Luizjany, z Niemiec, ze Szwecji, z Estonii.


Festiwal otworzy koncert Artura Dutkiewicza, promujący jego nową płytę "Mazurki". Posłuchamy polskich tańców ze środkowoeuropejskich kodeksów i tabulatur XVII w, a także utworów kompozytorów współczesnych w ich premierowych wykonaniach. Koncertom, jak co roku towarzyszyć będą warsztaty instrumentalne, wokalne i taneczne.


W sobotę 12 maja - kolorowe Targowisko Instrumentów przed Skwerem na Krakowskim Przedmieściu i najbardziej żywiołowy moment festiwalu - Noc Tańca, podczas której do tańca zagrają goście i uczestnicy festiwalu. Na zakończenie - 13 maja - dla najmłodszych Małe Mazurki w Fundacji 100 Pociech.


Szczegóły:


http://www.festivalmazurki.pl

mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100