Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Archeologia i rekonstrukcja

VIII Międzynarodowy Festiwal Archeologiczny - Leśno 1012
2012-06-27

Tegoroczna impreza jest organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów z Brus, Gminę Brusy oraz Centrum Bibliotek i Kultury w Brusach. Dodatkowo organizacyjne wsparcie wnieśli Drużyna Elag Nord z Gdańska oraz Stowarzyszenie Elbląg Europa wraz z Grupą Truso.


Sporą atrakcją w tym roku będzie udział kilku naprawdę dobrych rzemieślników, którzy przeprowadzą pokazy lub warsztaty tych rzemiosł. Drużyn z terenu Polski będzie kilkanaście od Bałtyku począwszy aż po samiuśkie Polskie Góry. Chęć przybycia zgłosiły również drożyny z Rosji, Litwy oraz Szwecji. Łącznie szacunkowo uczestników może dochodzić do blisko 300. Jak co roku na pole walki wyjdzie ponad 100 wojów. Będą to głownie Słowianie i Wikingowie, chociaż zdarzą się również Bałtowie i Prusowie.  Turnieje polegają na trafieniu przeciwnika w pole rażenia, gdzie jednocześnie są strefy zakazane ( zupełnie tak samo jak w prawdziwej sportowej szermierce ) Tak więc najważniejsza w tych turniejach jest technika i szybkość. W turnieju drużynowym dochodzi taktyka i zgranie drużyny.


Oprócz turniejowych szranków odbędą się pokazy tańca dawnego, pokazy kuglarstwa oraz tańca z ogniem, systematycznie odbywać się będą pokazy machin oblężniczych taki jak trebusz czy katapulta. Na jeziorze Leśno Dolne pływać będzie mała łódź wikingów ( przy pomoście koło kościoła znajdować się będzie miejsce, z którego będzie można się tą łodzią przepłynąć. ) Po za tymi atrakcjami jak co roku odbędą się liczne konkursy, zarówno dla starszych jak i tych najmłodszych. Już dziś zapraszamy spotkania z wczesnym średniowieczem.


Szczegóły:


http://www.gautar.brusy.pl/images/stories/leno%202012%20rok.jpg

mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100