Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Pieńsk partnerem Schleife
2008-10-15
Gmina Pieńsk nawiązała partnerską współpracę z niemiecką gminą Schleife. To właśnie na jej terenie mieszka najwięcej przedstawicieli najmniejszej niemieckiej mniejszości etnicznej Serbołużyczan.

Już wcześniej umowę o partnerskiej współpracy zawarły ze sobą stowarzyszenie Serbołużyczan NJEPILA-HOF z miejscowości Rohne (Rowne) i Stowarzyszenie Twórców i Artystów Ludowych "Kwiat Paproci" z Pieńska.

Ostatnio goście z Polski uczestniczyli w dorocznym festynie Serbołużyczan z Rohne. Impreza odbywa się każdego roku jesienią w siedzibie stowarzyszenia w zabytkowych, zrekonstruowanych zabudowaniach wiejskich. Były śpiewy kantorek i teatr wiejski w języku serbołużyckim, a wszyscy wykonawcy zaprezentowali się w przepięknych strojach serbołużyckich. - Czuliśmy się jakbyśmy w ogóle nie byli w Niemczech, co sprawił podobny język i bratnia słowiańska dusza naszych gospodarzy - dzielą się wrażeniami z pobytu w Rohne uczestnicy festynu, a Małgorzata Sokołowska, zastępca burmistrza gminy Pieńsk, dodaje: - Mamy nadzieję, że to zaowocuje wspólnymi projektami.
Za: KAB, Gazeta Wrocławska

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100