Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

"Duchowość pogranicza" w Lublinie
2008-10-15
Jesień w Akademickim Centrum Kultury upłynie pod znakiem poszukiwania tradycji. Będzie można m.in. zobaczyć performance Jarosława Koziary "Pogańskie korzenie wschodniego pogranicza".

Przedsięwzięcie przewidziane na listopad "Duchowość pogranicza" jest częścią wielkiego projektu miasta Lublina "Spotkajmy się - inny nie znaczy obcy" w ramach Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego w Polsce. Zdaniem Grzegorza Linkowskiego z Chatki Żaka, zapowiada się ono ciekawie.

- Będziemy organizować warsztaty fotograficzne "Śladami przodków, miejsca i ludzie". Studenci pod kierownictwem Andrzeja Koziary ruszą w miasto spotkać się z mieszkańcami Lublina, którzy pokażą im stare zdjęcia i opowiedzą swoje historie.

Przez tydzień, pod czujnym okiem pisarza ikon Mirosława Trochanowskiego, chętni mogą podpatrywać jego umiejętności. Będzie temu towarzyszyć wystawa przedmiotów sztuki sakralnej Lubelszczyzny i Huculszczyzny, monumentalne krzyże, rzeźby, ceramika oraz pokazy malowania na szkle. W planach jest także performance Jarosława Koziary "Pogańskie korzenie wschodniego pogranicza". Co się w nim będzie działo - to na razie tajemnica.

- Szczegóły są dla nas zagadką. Mam tylko nadzieję, że władze UMCS wyrażą zgodę na zamontowanie instalacji oraz organizację imprezy na trawniku przed budynkiem Chatki - mówi Grzegorz Linkowski.
Za: Sylwia Hejno, Kurier Lubelski

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100