Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Muzyka

SKYFORGER w Warszawie: VII Folk Night w Metal Cave
2013-08-10

30 sierpnia w warszawskim klubie Metal Cave w ramach VII edycji Folk Night zagra łotewska folk metalowa grupa SKYFORGER. Jako support wystąpią zespoły Leśne Licho z Warszawy oraz Netherfell z Krakowa, prezentujące ten sam gatunek muzyczny. Po koncercie Afterparty „Noc przy świecach” prowadzone przez DJ Moon i DJ Amisu.


http://www.skyforger.lv/CMS/modules/EReditor/jscripts/tiny_mce/plugins/filemanager/files/band%20photos/skyforger%202011.jpg


Otwarcie bram godz. 19:00, początek godz. 20:00 – bawimy się do białego rana.
Ceny biletów 30 PLN w przedsprzedaży, 35 PLN w dniu koncertu. Bilety do nabycia tylko i wyłącznie w klubie.

Kontakt w sprawie biletów: michal@metalcave.com, tel. 502422266
Metal Cave – ul. Jana Olbrachta 46, 01-111 Warszawa


Skyforger – łotewski zespół muzyczny, tworzący muzykę z gatunku folk metal, znany z pogańskiej tematyki tekstów swoich utworów. Grupa powstała 1995 roku w Rydze. Wcześniej, w 1991, główny przedstawiciel łotewskiego pagan/folk metalu rozpoczął karierę jako Grindmaster Dead, zespół grający brutal death/doom metal. W latach 1992-1994 grupa wydała 3 nielegalne albumy,
coraz bardziej fascynując się historią pogańskiej Łotwy. Debiutanckim oficjalnym albumem była płyta demo "Semigalls Warchant". Zarówno muzyka, jak i teksty utworów Skyforgera ewoluowały, zawsze jednak obracając się w kręgu pogańskim. Pierwsze dwie płyty były potężną dawką ostrego metalu, jednakże ze wstawkami ludowych instrumentów, a motywy muzyczne były przekształcone z ludowych tematów. Tematemp rzewodnim ich tekstów były walki plemion zamieszkujących tereny obecnej Łotwy z Zakonem Krzyżackim. Trzecia płyta, "Latviešu strēlnieki", poświęcona była historii strzelców łotewskich w czasie I wojny światowej. Nietypowa, bo czysto folkowa płyta to "Zobena Dziesma", ogłoszona przez łotewską telewizję publiczną "płytą roku" w roku 2004.
Grupa często koncertuje i bierze udział w festiwalach, m.in. gościła na sąsiedniej Litwie na Mėnuo
Juodaragis. W 2006 roku wystąpiła na czeskim festiwalu Brutal Assault. W styczniu 2007 roku grupa wystąpiła na amerykańskim festiwalu metalowym: Heathen Crusade II, będąc jedną z gwiazd tego wydarzenia muzycznego. W kwietniu 2007 zespół wystąpił we Wrocławiu, zaś 1 września 2007 roku Skyforger zagrał koncert we wrocławskim grodzie wczesnośredniowiecznym. W 2009, 11 marca, w dniu Odrodzenia Niepodległości Litwy zespół wystąpił na największym jak dotąd festiwalu z cyklu Tėvynei (Ojczyźnie). Festiwal ten zorganizowana również z okazji 1000-lecia imienia Litwy. Skyforger wówczas zagrał z czołówką litewskiej sceny metalowej: Obtest, Diktatūra, Thundertale oraz z zespołem Månegarm. Zespół jest dwujęzyczny, część utworów ma teksty w języku łotewskim, część w angielskim.


(Źródło – Wikipedia.org)
www.skyforger.lv
www.facebook.com/skyforgerofficial

mat. prasowe

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100