Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Muzyka

II Konwencja Muzyki Polskiej
2014-04-17W dniach 12-14 maja 2014 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się II Konwencja Muzyki Polskiej. Będzie to ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli środowiska muzycznego.


Centralnym punktem Konwencji będzie prezentacja „Raportu o stanie tradycyjnej kultury muzycznej”, przygotowywanego w zespole kilkunastu autorów pod redakcją Weroniki Grozdew-Kołacińskiej. Raport powstał w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga 2014, ustanowionego z okazji  przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin wybitnego folklorysty i etnografa.


Konwencja zajmie się całokształtem spraw polskiej muzyki zarówno w jej głębokości historycznej do szerokiego spektrum współczesności: od muzyki  poważnej, poprzez jazz, alternatywę, muzykę dawną, tradycyjną do muzyki  popularnej. Przygotowywane raporty, wystąpienia i dyskusje będą  zawierały dane o uczestnictwie w kulturze, dostępie do muzyki, aktywności artystycznej i kulturoznawczej, wydawnictwach, mediach i  infrastrukturze prawnej, w tym prawie autorskim.


Konwencja trwać będzie trzy dni od 12 do 14 maja 2014 roku i odbędzie  się w salach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Pierwszego dnia wygłoszone zostaną referaty otwierające oraz zaprezentowany zostanie ”Raport o stanie tradycyjnej kultury muzycznej”. Drugiego dnia odbędą się równoległe, otwarte dla publiczności panele dyskusyjne, prowadzone przez zaproszonych moderatorów. Trzeciego dnia nastąpi podsumowanie dyskusji panelowych oraz odbędzie się dyskusja plenarna.


Konwencja skierowana jest do przedstawicieli środowiska muzycznego:  kompozytorów, artystów wykonawców, muzykologów i teoretyków muzyki,dziennikarzy i krytyków, przedstawicieli instytucji muzycznych i organizacji pozarządowych, a także studentów i melomanów.


Uczestnictwo w Konwencji jest bezpłatne. Zapraszamy do zgłaszania  swojego udziału, rejestracja odbywa się poprzez stronę: www.konwencjamuzyki.pl/pl/2014/rejestracja


Zgłoszenia przyjmowane są do 4 maja.


Organizatorem Konwencji jest Instytut Muzyki i Tańca we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich, Polską Radą Muzyczną i Otwartym Forum Muzyki Polskiej.


http://www.konwencjamuzyki.pl/uploads/thumbs/593.jpg


Edyta Sudoł /mat.prasowe

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100