Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Dusza słowiańska na Felliniadzie
2008-10-24
Festiwal FeFe Felliniada nie obędzie się w tym roku bez filmowych akcentów mocno słowiańskich. Zobaczymy "Słowiańską duszę w bezdusznych czasach" Lengrena i "12" Michałkowa.

Ostatniego dnia października mija 15. rocznica śmierci Federico Felliniego. Tyle samo lat liczy sobie festiwal, który - jak mówią pomysłodawcy - ma promować twórczość w duchu Felliniego. W konkursie o statuetkę Małego FeFe wystartuje 12 filmów.

W środę 29 października Grzegorz Pieńkowski z Filmoteki Narodowej przedstawi gościom Nikitę Michałkowa. - Po raz pierwszy chcemy zaprezentować innego ważnego dla historii kina reżysera. A to dlatego, że on - tak samo jak Fellini - tworzy dzieła nieśmiertelne - mówi Anna Mizińska, koordynatorka projektu. Wykład a po nim film o godz. 18:00.

Tego samego dnia o godz. 21:30 będzie jeszcze można posłuchać koncertu "Błatnyje piesni" w wykonaniu Lecha Dyblika (śpiew, gitara), Tomasza Markiewicza (gitara) i Tomasza Cyranowicza (kontrabas).

W czwartek z bliska można się będzie przyjrzeć twórczości Tomasza Lengrena. Zmarły latem aktor i reżyser był w tym roku nominowany do Dużego FeFe. - To spotkanie będzie mieć charakter wspominkowy - mówi koordynatorka. - Do udziału w nim zaprosiliśmy przyjaciół i znajomych Lengrena. Spotkanie zacznie się o godz. 18:00 a po nim film dokumentalny Lengrena "Słowiańska dusza w bezdusznych czasach" z 2005 r.

Festiwal FeFe Felliniada, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, karnet: 1 dzień - 10 zł, 4 dni - 25 zł
Grzegorz Antosik

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100