Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Konkursy

"Odrodzone Mity Prasłowian" wciąż czekają na autorów
2008-10-28
We wrześniu ogłoszono wyniki I Konkursu Literackiego "Odrodzone Mity Prasłowian" zorganizowanego przez Jarmark BASNIE.PL oraz redakcję RODZIMOWIERCA.prv.pl. To jednak nie koniec. Osoby, które nadeślą teraz swoje prace nadal mają szansę na zobaczenie ich w szykowanej publikacji książkowej.

Zwycięską pracą okazała się ballada Tomasza Połońskiego "Baśń ruska". Dalsze miejsca zajęły opowiadania "A serca w sobie ludzkiego nie miała" Ewy Kocyk i "Bagiennik biebrzański" Tomasza Lippomana. W sumie na konkurs zgłoszono 41 prac. Najlepiej ocenione przez jury zostało opowiadanie "Niewyjaśniona tajemnica" Aliny Mendrali, jednak ze względu na przekroczoną dopuszczaną w regulaminie ilość znaków wylądowało dopiero na pozycji 14-ej. Nagrody rozdano 15 października. Szczególne wyróżnienie, jakim miała być statuetka Intellimanusa, nie zostało przyznane nikomu.

Organizatorzy zapowiedzieli, że budowanie antologii "Odrodzone Mity Prasłowian" nie zostało zakończone. Wciąż można nadsyłać teksty opowieści inspirowanych słowiańską mitologią a także ilustracje do książki.

Wstępnie zapowiadana jest również kontynuacja konkursu. Jak można przeczytać: "czyż bogowie to nie dawcy mocy, istoty potężne, tajemnicze, do końca nieprzewidywalne? Demony natomiast to istoty im podległe, mogące zarówno szkodzić lub pomagać ludziom, a herosi to ludzie szczególni, odznaczający się specjalnymi zdolnościami lub mocami - to uporządkowanie było raczej nieodczuwalne w nadesłanych na I Konkurs pracach". Apetyty organizatorów nie zostały więc zaspokojone a słowiańskie mity nadal czekają na osoby, które przyczynią się do ich odrodzenia.

Więcej informacji na stronie:
http://czytelnia.basnie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=101&Itemid=72
Grzegorz Antosik

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100