Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Polityka i społeczeństwo

Perepłut patronuje Greenpeace
2008-07-23
Imieniem słowiańskiego boga wód Perepłuta została ochrzczona tratwa, na której aktywiści organizacji Greenpeace spędzą sześć tygodni. 17 lipca w Krakowie rozpoczęli rejs po Wiśle, podczas którego będą promować swoją kampanię "Rzeka nie jest ściekiem".

Tratwa jest skonstruowana z drewna i unoszona na wodzie przez kilka tysięcy butelek PET. Podczas podróży do Gdańska działacze Greenpeace będą informowali o problemie zanieczyszczenia największej polskiej rzeki. W dziesięciu nadwiślańskich miastach zaprezentują fotografie poświęcone Wiśle. Będą też zbierać podpisy pod petycją, w której domagają się od władz rozpoczęcia działań na rzecz uwolnienia rzek od niebezpiecznych substancji.

Organizacja Greenpeace w ramach kampanii "Rzeka nie jest ściekiem" ogłosiła ponadto konkurs dla dziennikarzy. Ma on na celu wyróżnienie tych przedstawicieli mediów, którzy w sposób szczególny zaangażowani są w promocję działań ekologicznych i rozwiązywanie problemów związanych z degradacją środowiska.

Wziąć udział w konkursie mogą ci dziennikarze, którzy w okresie od 1 stycznia do 30 września br. przygotowali lub przygotują materiał związany z zatruwaniem lub degradacją polskich rzek. Może to dotyczyć zanieczyszczeń pochodzenia przemysłowego, rolniczego, komunalnego i całego spektrum tematów z tym związanych - od niebezpiecznych wycieków do braku oczyszczalni ścieków. Forma dziennikarska jest dowolna. Przy ocenianiu nadesłanych materiałów organizacja będzie kierować się trzema kryteriami: kreatywnością w podejściu do tematu, pracą włożoną w dotarcie do sedna problemu i przekazanie go szerokiemu audytorium oraz skalą nagłośnionego problemu.

Autor zwycięskiego materiału zostanie nagrodzony statuetką Perepłuta, "ekologicznym narzędziem pracy dla dziennikarzy", a jego materiał opublikowany na stronie greenpeace.pl. Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni skontaktować się z rzecznikiem prasowym Greenpeace, Jackiem Winiarskim do dnia 30 września br. (tel.: 504 274 080 lub mail: jacek.winiarski@greenpeace.pl).
Grzegorz Antosik, za: A. Wojtaszek, pp,

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100