Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Cztery twarze Świętowita w Teatrze Tańca
2008-12-17
19 grudnia 2008 r. o godzinie 20.00 w Teatrze Tańca Mumfi odbędzie się premiera najnowszego solowego przedstawienia Anny Piotrowskiej "Look 4 faces". "Look 4 faces" powstało jako efekt końcowy procesu w ramach projektu "In the middle of one continent", który został zrealizowany w ramach advancing performing arts project (apap VI) na zaproszenie Śląskiego Teatru Tańca.

Punktem wyjścia do projektu stały się wierzenia pogańskich Słowian. To właśnie od czczonego przez nich czterogłowego Świętowita - bóstwa wojny i urodzaju rozpoczęty został proces możliwej/niemożliwej kreacji nowego boga. Poza akcją środowiskową, zaangażowaniem w projekt ludowego rzeźbiarza i fotografa, została podjęta próba poszukiwań słowiańskiej tożsamości również poprzez formę sceniczną.

Jak w nim może zmieścić się ona. Dalej nie wiem, zastanawiam się, siedząc na tronie w koronie z rogiem obfitości na męskiej piersi, gotowej na przyjęcie orderu. Orderu doskonałości i obfitości zasług mojego oblicza. Moje stopy wnikają w ziemię urodzaju, to ja karmię narody, to ja daję im wiarę i nadzieję. Najważniejsze - najeść się i nie czuć nic. Patrzeć w moje boskie oblicze czworakich twarzy. Jestem obliczem: pierwszym, drugim, trzecim, czwartym. Z jednego powstało cztery. Tam gdzie patrzę, tam jest mój bóg, moja nieskończoność mocy. Wybiegam do przodu, by i tak wrócić do siebie. (Anna Piotrowska)

Teatr Tańca Mumfi
Al. Niepodległości 141
Warszawa, metro Racławicka
Za: news.o.pl

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100