Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Konkursy

Piękno ziemi żywieckiej - konkurs
2009-01-28
Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu literackiego organizowanego przez Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan - "Piykno jest nasa ziymia zywiecko".

Celem konkursu jest rozwój i pielęgnacja gwary żywieckiej, promocja Żywiecczyzny, inspirowanie uczniów do intelektualnej pracy twórczej oraz budzenie poczucia dumy z własnej tradycji. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na płytach CD, stronie internetowej Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan, w wydawnictwie książkowym oraz w mediach.

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół Żywiecczyzny (w przedziale wieku 7-19 lat) oraz pozostałych mieszkańców (wiek bez ograniczeń). Składa się z dwóch kategorii: poezja i proza.

Konkurs trwa od 1 lutego do 31 marca 2009 r. Główną Nagrodą Konkursu w obu kategoriach będzie przyznanie najlepszym twórcom w obu kategoriach – "Złotego Pióra" Prezesa Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan. W każdej kategorii (literackiej i wiekowej) będą przyznane nagrody rzeczowe lub finansowe za trzy kolejne miejsca oraz mogą być przyznane wyróżnienia. Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędzie się w dniu 9 maja 2009 r. (sobota) o godz. 17.00, w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Regulamin zgłaszania prac konkursowych znajduje się na stronie Grojcowian.
mat. organizatora

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100