Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Warszawskie Wianki
2009-06-19
Na Wiankach 2009 na warszawskim Podzamczu i bulwarach nad Wisłą 20 czerwca od godz. 14:00 szykuje się moc atrakcji. Koncerty zagrają m.in. Maleńczuk, Pokora i Reamonn.

Poza piknikiem świętojańskimi i happeningiem "Wianek na Wiśle", na uczestników czekać będą atrakcje. W wieczornym koncercie na dużej scenie zobaczymy trzy zespoły: Macieja Maleńczuka z projektem "Psychodancing", Matta Pokorę oraz zespół Reamonn. Zwieńczeniem nocnej zabawy będzie jak zwykle gigantyczne widowisko pirotechniczne, do którego muzykę napisał Leszek Możdżer. Podczas występu towarzyszyć mu będzie Świętojańska Formacja Perkusyjna.

W tym roku na Podzamczu w ramach imprezy "Wianki nad Wisłą" odbędzie się Europejski Festyn Świętojański. Tego dnia goście będą mogli poznać kulturę, zwyczaje i zabawy państw europejskich oraz spróbować tradycyjnych przysmaków charakterystycznych dla kuchni prezentowanych krajów.

Stoiska narodowe krajów europejskich zapewnią rodzinną zabawę już od godziny 14, kiedy to rozpocznie się impreza. Nietypowy mecz hokejowy rozegra zespół ze stoiska czeskiego. Rumunia przygotuje transylwański zamek. Czekają również trzy wystawy fotografii na stoiskach: greckim, słowackim oraz estońskim.

Wszystkich spragnionych przeżyć estetycznych zapraszamy na pokaz fryzur europejskich, który odbędzie się na specjalnym wybiegu ustawionym na jeziorku na terenie Podzamcza. Jednak aby zabrać coś ze sobą do domu, należy wybrać się na jarmark sztuki, gdzie w ofercie znajdą się ceramika, biżuteria, malowane jedwabie, grafika, rzeźba i wiele innych.

Dla smakoszy nie lada atrakcją będzie jarmark produktów regionalnych, gdzie między innymi będzie można spróbować: wędlin domowej roboty, oscypków z grilla, piróga biłgorajskiego i miodu pitnego. Na terenie pikniku stanie 40 domków z regionalnymi przysmakami.

Wianki 2009 - program

godz. 14.00 - 19.30
Europejski Piknik Świętojański (Podzamcze)

godz. 19.30
Happening "Wianek na Wiśle" (Podzamcze, Wisła)

godz. 20.00 - 23.30
Koncerty (Podzamcze)
godz. 20.00 - 20.40 Maciej Maleńczuk
godz. 20.55 - 21.50 Matt Pokora
godz. 22.10 - 23.15 Reamonn

godz. 23.30 - 23.45
Widowisko pirotechniczne (bulwary nad Wisłą i barki na Wiśle)

wstęp wolny

Za: GoCity.pl
GoCity

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100