Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Nauka i edukacja

Polska słowiańska dla najmłodszych
2008-08-12
Ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu proponuje dzieciom Muzeum Archeologiczne. Podróż w głąb czasu rozpoczyna się od zwiedzenia wystawy. Potem dzieci mogą wziąć udział w warsztatach z lepienia gliny, robienia paciorków z modeliny i tkania. Najmłodsi samodzielnie wybiją monetę i posłuchają opowieści o pradziejach Polski.

W Muzeum dzieci mogą obejrzeć wystawę poświęconą dziejom osadnictwa i kultury mieszkańców przedpiśmiennej Polski. Podzielono ją na cztery cykle tematyczne. Pierwszy - "Prahistoria Ziem Polski" - prezentuje kilka tysięcy oryginalnych eksponatów odtwarzających najdawniejsze dzieje Polski.

Kolejna wystawa "Biskupin" prezentuje dzieje osady pochodzącej z epoki żelaza. Atrakcją jest makieta osiedla, a także wnętrze chaty z wyposażeniem. Część wystawy poświęcona jest przedwojennym badaniom osady. "Alfabet architektury romańskiej" to z kolei ekspozycja obiektów i elementów dekoracji stylu romańskiego. Na wystawie są m.in. zdjęcia i makiety. Atrakcją są efekty świetlne i podkład muzyczny.

Ostatni cykl "ABC architektury gotyku" prezentuje natomiast fotografie budowli świeckich i sakralnych, a także elementy architektury tego okresu i liczne zabytki.

W ramach akcji "Lata w mieście" zajęcia dla dzieci organizowane przez Muzeum kosztują 1 zł od dziecka. Muzeum zaprasza od poniedziałku do czwartku w godzinach 9-16, w piątek 11-18 oraz w niedzielę (wstęp wolny) 10-16.
Za: Ewelina Zakrzewska, Polska The Times

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100