Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Polityka i społeczeństwo

NS Zadruga już nie manifestuje
2008-08-18
Narodowe Odrodzenie Polski zastosowało się do zakazu wydanego mu przez urząd miejski. Nie było manifestacji na wrocławskim Rynku.

Rocznica Bitwy Warszawskiej - to ten dzień wybrało Narodowe Odrodzenie Polski, aby zademonstrować swoją niechęć do komunizmu, o czym poinformowało na swojej stronie internetowej. Żeby demonstracja była legalna, kilka dni temu pewien wrocławianin - znany policji z udziału w manifestacjach organizowanych przez NOP, Obóz Narodowo-Radykalny i Stowarzyszenie Zadruga - złożył w urzędzie miejskim wniosek o wydanie zgody na wczorajszą demonstrację w Rynku.

Jednak po konsultacji z policją, która stwierdziła, że autor wniosku był już kilkakrotnie notowany za udział w nielegalnych nacjonalistycznych zgromadzeniach, urzędnicy nie wydali pozwolenia. Mieli też w pamięci wydarzenia z przeszłości. Rok temu, w pierwszy dzień wiosny, narodowcy (w tym NS Zadruga) chcieli czcić Międzynarodowy Dzień Ochrony Czarnych, a w kwietniu tego roku - upamiętnić ofiary zbrodni w Katyniu. W obu przypadkach dostali zgodę na demonstracje, potem jednak skandowali hasła rasistowskie.
Za: Katarzyna Lubiniecka, Gazeta Wyborcza Wrocław

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100