Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Tradycja ludowa

Podlaskie Spotkania z folklorem
2009-08-19

Między 18 a 24 sierpnia odbędzie się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania", który ma na celu kultywowanie i promowanie tradycji ludowych.


W 2009 roku Festiwal gościć będzie w sześciu miejscowościach regionu: w Brańsku, Bielsku Podlaskim, Ciechanowcu, Hajnówce, Surażu i Szepietowie. Oficjalnie otwarcie odbędzie się we wtorek, 18 sierpnia w Leśniczówce Korycin w Nadleśnictwie Rudka. Początek imprezy o 18:00

W imprezie weźmie udział 5 zespołów zagranicznych: Volkskunstgroep "Pallieterke" - Lier z Belgii, The Association of Culture Folk Group "Lashqruli" - Tbilisi z Gruzji, Folkloristische Dansgroep "Hellendoorn" - Hellendoorn z Holandii, Folk Group "Zabava" - Saratov z Rosji, Folklore Group Triglav "Slovenski Javrnik" - Žirovnica - Jasienica ze Słowenii oraz 12 grup z Polski: Zespół Pieśni i Tańca "Lusowiacy" z Lusowa k. Poznania, Regionalny Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Podlasie" z Szepietowa, Młodzieżowa Strażacka Orkiestra Dęta przy GOK z Szepietowa, Zespół Tańca Ludowego "Przepiórka" z Hajnówki, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska, Strażacka Orkiestra Dęta z Brańska, Ludowy Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Mazowia" z Wysokiego Mazowieckiego, Zespół Pieśni Białoruskiej "Małanka" z Bielska Podlaskiego, Chór Pieśni i Tańca "Wasiloczki" z Bielska Podlaskiego, Chór męski "Kuranty" z Bielska Podlaskiego, Chór Polskiej Pieśni Narodowej z Bielska Podlaskiego.

Festiwal zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców festiwalowych miast, jak i turystów. W ramach festiwalu oprócz prezentacji na scenie, odbywają się biesiady folkowe, barwne korowody oraz małe jarmarki sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych,poznanie folkloru innych narodów,i promocja tradycji, folkloru i piękna Podlasia.


Za: WrotaPodlasia.pl

Radio Białystok

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100