Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Filmy

Premiera "Wija" znów przełożona
2009-11-09

Najpierw premiera filmu "Вий: Возвращение" miała się odbyć pod koniec 2008 r. Potem przełożono ją na marzec 2009, o czym informowało "Gniazdo". Jednak wtedy również nie doszła do skutku. Teraz oficjalna wieść niesie, iż premiera będzie miała miejsce w Rosji i na Ukrainie 18 lutego 2010.


"Wij: Powrót" to efektowny horror na podstawie opowiadania Mikołaja Gogola inspirowanego ludową opowieścią z terenów Ukrainy. Więcej na temat fabuły i link do trailera znajdziecie w osobnym artykule.


To już trzecia ekranizacja opowiadania. Pierwsza, bardzo udana i warta obejrzenia nawet dzisiaj pochodzi z 1967 roku (reżyseria Georgi Kropachyov i Konstantin Yershov). Druga, bardzo nieudana, pt. "Wiedźma" choć znana również jako "Wij 2" to gniot imitujący amerykańską sieczkę podobny do naszej ekranizacji "Balladyny".


Warto poczekać na tę trzecią ekranizację choćby ze względu na budżet wynoszący 21 milionów dolarów. Ma ona być kontynuacją filmu z 1967 roku (stąd dodany w tytule "Powrót"). Twórcy już zapowiadają kolejne części: "Wij 2: Przeklęte miasto" i "Wij 3: Od Transylwanii do Rusi".

Bożywoj

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100