Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Filmy

Mitologia grecka w efektownej ekranizacji
2009-11-14

Na razie na ekranizację mitologii słowiańskiej nie ma co czekać. Tymczasem możemy się zadowolić kolejnym widowiskiem filmowym prosto z Hollywood opartym na mitologii starożytnej Grecji.


"Zmierzch Tytanów", który zobaczymy w kinach w przyszłym roku (premiera 26. marca) to remake filmu z 1981 r. Nową wersję wyreżyserował Louis Leterrier a wystepują m.in. Sam Worthington, Liam Neeson i Ralph Fiennes.


Perseusz (Sam Worthington), urodzony jako bóg, ale wychowany jak człowiek, nie jest w stanie uratować swojej rodziny przed Hadesem (Ralph Fiennes) — mściwym bogiem świata zmarłych. Nie mając nic do stracenia, mężczyzna zgłasza się na ochotnika, by poprowadzić wyprawę do zakazanego świata Hadesa i pokonać go, zanim ten odbierze moc Zeusowi (Liam Neeson) i sprowadzi na ziemię chaos.


Wraz z grupą śmiałych wojowników wyrusza w ryzykowną podróż, podczas której będzie walczyć z groźnymi demonami i strasznymi bestiami. Przeżyje tylko wtedy, jeśli uwierzy w swoją boską moc, przeciwstawi się swojemu przeznaczeniu i zacznie pisać swój własny los.

Bożywoj, mat. dystrybucji

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100