Gniazdo - rodzima wiara i kultura

G n i a z d o

Rodzima wiara i kultura

Strona główna   •   Gniazdo   •   Konkurs   •   Szukaj   •   Linki   •   Kontakt

Kultura

Nagroda dla spektaklu inspirowanego mitami
2010-02-22

Jury 31. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju nagrodziło Katarzynę Sygitowicz-Sierosławską za reżyserię spektaklu "Glina", inspirowanego mitologią słowiańską.


W tegorocznej Biesiadzie wzięło udział 17 zespołów niemal z całej Polski, których organizatorzy wybrali z ponad 40 zgłoszonych do udziału w imprezie. Zespoły, których członkami są w większości bardzo młodzi ludzie, zaprezentowały się zarówno w repertuarze klasycznym, jak i w adaptacjach twórców współczesnych oraz we własnych programach autorskich.

Ich występy na scenie dawnego teatru dworskiego Ponińskich w Horyńcu-Zdroju (obecnie Gminnego Ośrodka Kultury) tradycyjnie oceniało profesjonalne jury. W tym roku zasiadł w nim Piotr Machalica - aktor teatralny i filmowy, Tomasz Rodowicz - aktor, muzyk, reżyser z Teatru Chorea z Łodzi, Łukasz Drewniak - dziennikarz, krytyk teatralny "Przekroju" i "Dziennika", współpracujący z TVP "Kultura", Robert Dorosławski - aktor i reżyser, dyrektor Teatru im A. Mickiewicza w Częstochowie. Jurorzy w ramach imprezy prowadzili także warsztaty teatralne.


Teatr Uhuru z Gryfina został laureatem pierwszej nagrody w kategorii dokonań zespołowych. Otrzymał Złoty Róg Myśliwski Króla Jana za autorski spektakl "Pierogi".


W ramach Biesiady przyznano także Misy Borowiny za dokonania indywidualne. Laureatką tej nagrody została Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska z Ochotniczej Twórczości Teatralnej Gwiżdże ze Słupska. Jury nagrodziło ją za reżyserię spektaklu "Glina", inspirowanego mitologią słowiańską.


Za: Onet.pl

PAP, POg

Powiadamiacz

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie, wpisz swój adres email i wyślij.


Wszelkie prawa zastrzeżone © gniazdo.rodzimowiercy.pl
CEP CMS wersja 0.1.100